Google Ads Reklamları

Dijital pazarlamanın en etkin stratejilerinden biri olan Google Adwords yakında Google Ads oluyor. Peki Google Ads nedir? Nasıl kullanılır? Adworods’ten farklı yanları olacak mı?

 

Google Adwords Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık platformudur. Uzun zamandır bu konuyla ilgili eğitimler sunuyoruz. Malum dijital dönüşüm ve dijital dünyanın dinamik yapısı yeniliklerinde beraberinde getiriyor. Google son dönemlerde bir çok aracında oldukça yenilikçi bir sürecin içinde. Bu kapsamda Google AdWords 24 Temmuz 2018’de itibariyle yeni isimi olan Google Ads ismiyle karşımıza çıkıyor. Yeni Google Ads markası aslında algı olarak adwords kelimesinin üzerine çıkmayı hedefliyor. Çünkü adwords markasının içinde geçen words(kelimeler) kelime reklamcılığı algısını oluşturuyor. Oysa ki Google Adwords, kelime reklamlarının ötesinde dijital reklamların bir çok bacağını oluşturuyor. Bünyesinde arama ağı reklamlar, görüntülü reklam ağı, mobil, gmail, app ve video ağı dahil olmak üzere kullanılabilir bir çok kampanya türlerini barındırıyor.

 

Neler değişiyor?

Google Ads yeni panelde iletişimi daha güçlü yardım merkezi, ürünlerin arayüzü, fatura özellikler ve ç diğer alanlarda yeni ad ve logosuyla birlikte görünmeye başlayacak. Daha önce hesabınıza erişmek için kullandığınız adwords.google.com URL’si de ads.google.com olarak değişiyor. Aynı şekilde support.google.com/adwords adresindeki yardım merkezi support.google.com/google-ads adresine taşınacak.

Google Ads panel ve özelliklerindeki değişiklikler kampanyaların performansını, başarı metrikleri ve  web sitesinde gezinme deneyimleri veya raporlama özelliklerini herhangi bir şekilde etkilemeyecek.

Bilgi ve İstek Formu
BİLGİ VE İSTEK FORMU